Opis najważniejszych zalet, jakie będą miały stomatologiczne implanty, w jaki sposób się je mocuje w szczęce.

Utrata zęba nie musi wcale oznaczać tego, że przez resztę życia będzie się chodzić z dziurą po nim. Współczesna stomatologia oferuje wiele metod na to, żeby brakujące zęby uzupełnić, a ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się implanty.
Popularność ich cały czas wzrasta, mimo że nie zaliczają się do metod tanich. Wybierając tego typu zabieg przeważnie liczyć się trzeba z kosztem przynajmniej paru tysięcy złotych, ale jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, to implant będzie służył często do końca życia. Implanty Radom to w praktyce odpowiednio opracowane i wykonane tytanowe śruby, które wszczepia się w kości szczęki - www.radom.centrumdemed.pl/. Wybór tytanu jest nieprzypadkowy, ponieważ metal ten ma bardzo dużą wytrzymałość, a jednocześnie jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzkie organizmy.


na basenie - Hiszpania
Author: Fresco Tours
Source: http://www.flickr.com


Uzupełnienie zębów tym sposobem rozpocząć należy od odwiedzenia specjalisty, jaki takimi rzeczami się zajmuje. Na podstawie wykonanych badań szczęki i oczekiwań pacjenta zaproponowane zostaje odpowiednie rozwiązanie. W przypadku pojedynczego ubytku przeważnie na implancie umieszczana jest korona, która będzie w zasadzie nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Jeśli ubytki są większe można wybrać inną opcję, to znaczy na śrubie osadzany jest specjalny most - http://radom.centrumdemed.pl.
Samo umieszczenie implantu jest zabiegiem stosunkowo prostym, polega na nacięciu dziąsła, zrobieniu niewielkich otworów w kości i wstawieniu śrub. Kolejne kilka miesięcy będzie trwał proces zrastania implantu z kością, po czym można przystępować do odbudowywania brakujących zębów.