Atrakcyjny i zdrowy uśmiech chciałby posiadać każdy człowiek.

Atrakcyjny i zdrowy uśmiech chciałby mieć każdy z nas. Jednak, rzadko kiedy zdarza się tak, że rodzimy się z idealnymi zębami, które nie wymagają leczenia lub wybielania, a licznych przypadkach również prostowania. Skrzywiony zgryz to poważny problem, nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny.
Może bowiem wpływać na stany zapalne, choroby zatok, czy nawet choroby serca. Noszenie aparatu ortodontycznego wymaga od pacjenta dużej dawki cierpliwości i zaangażowania, jednakże skutkuje prawidłowym ustawieniem zębów i doskonałym uśmiechem. Aby jednak tak się stało trzeba w trakcie leczenia zadbać o zęby ze szczególną troską, gdyż ich kondycja pod wpływem nacisku ze strony aparatu może ulec znacznemu osłabieniu.akcesoria dentystyczne
Author: Andrew Fresh
Source: http://www.flickr.com
Jeśli za późno zaczęliśmy dbać o zepsuty ząb, z reguły jesteśmy zmuszeni wyleczyć go kanałowo. Takie leczenie więcej kosztuje, jako, że wymaga większej pracy i większej ilości materiału na opracowanie zęba. Dzisiaj stomatolodzy stosują profesjonalne leczenie kanałowe w Centrum stomatologicznym Aurident przy użyciu mikroskopu, ponieważ dzięki niemu dentysta może dokładnie wyleczyć chory ząb tak, aby usunąć problem na przyszłość. Trzeba pamiętać, że wiele osób ma zarośnięte lub zanikające kanały, jeżeli taki kanał jest uszkodzony w sytuacji normalnego leczenia problemu tego rodzaju nie da się wykryć ani usunąć - porady na http://www.aurident.pl/.

Jedynie użycie mikroskopu umożliwia wyleczenie takich zębów.

Coraz częściej występującym problemem dotyczącym osób nie tylko w podeszłym wieku jest parodontoza, albo dokładniej mówiąc zapalenie przyzębia. Jednym z objawów tej choroby jest krwawienie dziąseł, które może powtarzać się i nasilać z czasem.
w gabinecie dentystycznym
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Podstawą w przypadku tej choroby winno być systematyczne dbanie o zęby w okolicach dziąseł, a więc w szczególności usuwanie kamienia nazębnego. Zapalenie przyzębia może dotyczyć osób już po 20 roku życia, z początku krwawienie może występować sporadycznie i być niewidoczne, jednak winno stanowić podstawę do tego, aby z większą dbałością zadbać o zęby - Aurident. Jeśli tego nie zrobimy za jakiś czas może nastąpić odsunięcie się dziąseł i finalnie wypadnięcie zęba. W przypadku zapalenia przyzębia trzeba unikać kwaśnych i ostrych posiłków, które mogą dodatkowo szkodzić szkliwu. Najlepiej wypytać stomatologa o wszelkie przeciwwskazania co do tej choroby.