Zadbane zęby to podstawa, jeżeli chcielibyśmy mieć nie tylko piękny uśmiech, ale i jak najlepiej czuć się każdego dnia.

O czym warto pamiętać i jakie wizyty odbywać, by faktycznie nasze zęby były w dobrym stanie?


Wśród istotnych kwestii zdrowotnych, o jakich powinno się na bieżąco pamiętać znajduje się rzecz jasna dbanie o zęby i dziąsła.


Jeśli o to chodzi kluczowa jest prewencja, czyli zapobieganie występowaniu uszkodzeń i ubytków. Walka z nimi jest o wiele bardziej uciążliwa aniżeli wczesne niwelowanie drobnych nieprawidłowości.
invisalign wrocław
Author: Hebe Aguilera
Source: http://www.flickr.com


W przypadku dbania o poprawny stan uzębienia ważne jest nie tylko leczenie uszkodzonego szkliwa, ale również usuwanie kamienia nazębnego Wrocław, czy czyszczenie zębów. Bardzo ważne jest również dbanie o dziąsła. Jeśli są słabe – czyli krwawią i są wrażliwe przykładowo na odmienne temperatury, bez wątpienia powinno to zwrócić naszą uwagę i skłonić nas do wizyty u dentysty, a jeszcze lepiej: periodontologa. Ten ostatni zajmuje się występującymi chorobami przyzębia, ich badaniem i leczeniem. Stan dziąseł jest niezwykle ważny dla ogólnego stanu zębów i mogą one w znacznym zakresie wpływać na pojawienie się różnych chorób jamy ustnej, jeżeli o nie wystarczająco dobrze nie zadbamy.


Rzecz jasna zdrowe zęby to także proste ząb (zobacz ortodonta wrocław). Dzisiaj mamy rozmaite możliwości prostowania zębów. Zaczynając od klasycznych aparatów ortodontycznych, po nowoczesne rozwiązania jak między innymi invisalign Wrocław.


Dlaczego invisalign Wrocław możemy uznać za nowoczesne rozwiązanie? Oczywiście ponieważ estetycznie wygląda, a równocześnie działa z mniejszą szkodą na zęby. Warto skontaktować się z ortodontą i porozmawiać z nim o zastosowaniu tego typu rozwiązania u siebie, jeśli mamy wadliwy zgryz.