Nowoczesne i efektywne sposoby leczenia depresji – lampa na depresję

Depresja, zwłaszcza sezonowa, jest w dzisiejszych czasach uznawana za chorobę cywilizacyjną Północy. Ta jednostka chorobowa pojawia się w mocnym natężeniu nie jedynie w państwach gdzie jest niski standard życia, ale także tam gdzie jest mały dostęp do słońca. Nie bez przyczyny depresja sezonowa pojawia się przeważnie jesienią i zimą , jak również nasila się tam, gdzie pojawia się zjawisko nocy polarnej.
Lampa
Author: Axel Naud
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też w razie wystąpienia depresji na pewno należy zainwestować w swoje samopoczucie i wykonać domową fototerapię. Współcześnie pozwala to przykładowo lampa na depresję – sprzyja w regulowaniu rytmu dobowego, jaki zazwyczaj może być zaburzony w klimacie umiarkowanym kontynentalnym charakterystycznym dla kraju.
W czasie terapii u psychoterapeuty zdecydowanie należy zapytać lekarza, czy w niektórym razie może pomóc lampa na depresję – każda metoda terapii jest dobra, o ile przynosi dobre efekty. Zdecydowanie dobrze mieć świadomość, iż lampa antydepresyjna mogą też być użyteczne w czasie pewnych innych zaburzeń – przykładowo podczas napięcia przedmiesiączkowego bądź jet lag. Lampa na depresję jest tak wykonana, aby imitowała światło słoneczne – w czasie zimy nawet częste wychodzenie na zewnątrz może być niezbyt efektywne ze względu na niską intensywność otrzymywanego światła , a także gęste zachmurzenia.By móc odpowiednio działać podczas depresji sezonowej i pozostałych zaburzeń, należy skorzystać z lamp w odpowiedni sposób. Pacjent powinien na co dzień mieć przeprowadzony seans codziennie - ważne źródło. W zależności od konkretnej sytuacji naświetlanie może trwać pół godziny bądź jedną godzinę, w czasie niego powinno się siedzieć w pobliżu źródła światła i patrzeć na nie co trochę minut. Można przykładowo czytać książkę, czasopisma lub słuchać radia – możliwości jest nadzwyczajnie sporo i dlatego zdecydowanie dobrze jest z nich korzystać, kiedy pojawia się tak cenna kwestia jak dobre samopoczucie.


depresja sezonowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Lampa na depresję jest w stanie dostarczyć znakomite efekty, niemniej bardzo istotna jest systematyczność podczas jej stosowania – zwłaszcza w przypadku, gdy to brak harmonii wywołuje problemy z porządnym funkcjonowaniem oraz zdrowiem psychicznym. Domowa terapia światłem odznacza się pod względem wysoce pozytywnie (zobacz kompletną ofertę na tej stronie). Z oczywistych względów najlepiej przed terapią zapytać terapeutę o wskazania oraz przeciwwskazania – fototerapii nie musi się stosować w trakcie brania lekarstw powodujących wrażliwość na światło albo kiedy chory cierpi na konkretną wadę wzroku.