Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Kto może zdecydować się na leczenie jaskry metodą operacyjną?

Obecnie na wiele dolegliwości mamy albo lekarstwa, albo może zostać wykonana operacja. Tyczy się to tarczycy czy też oczu. Jest dzisiaj mnóstwo procedur na likwidację wielu mankamentów widzenia.


Najbardziej skuteczną oraz najczęściej stosowaną metodą operacyjną usuwania jaskry jest taka pod nazwą trabekulektomia.


Zezwala ona na obniżenie wewnątrzgałkowego ciśnienia tak bardzo, że postęp choroby jest zahamowany. Ale nie u dowolnej osoby taką operację można by wykonać. Jest to zależne od typu jaskry i tego, w jak dużym stopniu choroba jest zaawansowana. Rezultat leczenia jaskry możemy otrzymać przez leczenie prewencyjne, laserowe oraz chirurgiczne. Metodą główną leczenia jaskry jest aplikowanie choremu kropli przeciw jaskrze. Jeśli nie można choroby już kontrolować przy pomocy kropli, metodą jej leczenia może być leczenie laserowe. Jeżeli nawet takie leczenie nie przynosi efektów oraz nadal postępuje jaskra operacja mogłaby być jedynym ratunkiem.


apartamentowiec
Author: Belgravia Polska
Source: Belgravia Polska


Zoperowanie jaskry polega na utworzeniu nowej sztucznej drogi odpływu wodnistej cieczy poprzez wygenerowanie przetoki w tkance ocznej. Wtedy jest wycinany element tkanki w kącie niedrożnym przesączania. W efekcie takiej operacji jest wytwarzany w wierzchniej części gałki ocznej pęcherzyk filtracyjny, który ukryty jest pod powieką górną. U osób w młodym wieku albo przy oczach wielokrotnie operowanych, występować może duże bliznowanie pęcherzyka filtracyjnego. Może ono spowodować zamknięcie innej drogi odpływu.
W takiej sytuacji w czasie operacji wykorzystuje się zapobiegawczo leki hamujące nadmierne bliznowanie. Po takim zabiegu mogą pojawić się powikłania w postaci krwawienia.