światło

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

depresja
Author: Jay Aremac
Source: http://www.flickr.com
Światłoterapia to ciekawy i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w Polsce ta metoda jest technologiczną nowinką.

Z jakiego powodu nie należy nabywać tanich okularów przeciwsłonecznych na bazarze i co powinny one gwarantować?

Przybliżenie zęba
Author: Partha S. Sahana
Source: http://www.flickr.com
W lecie należałoby wiedzieć, że promienie słoneczne mogą być bardzo miłym elementem wypoczynku, ale również ważnym czynnikiem, który mógłby mieć także zły wpływ na nasze zdrowie.

Każdy z nas marzy o tym, by być zdrowy, ponieważ różne kłopoty ze zdrowiem zazwyczaj odbierają nam chęć do życia

leczenie zwyrodnienia plamki żółtej
Author: Imágenes Gratis Online
Source: http://www.flickr.com
Różne schorzenia oczywiście nie należą do miłych rzeczy. Nawet tak bagatelna sprawa jak grypa czy katar skutecznie potrafi zepsuć nam humor oraz ważne plany.

W jaki sposób można skutecznie uzdrawiać depresję za pośrednictwem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Niemało osób zmaga się obecnie z depresją, kłopot ten dotyczy zarówno kobiet jak również mężczyzn, młodszych oraz starszych. Depresja może być wywołana przez wiele przeróżnych przyczyn, nieraz nadzwyczaj istotnych, takich jak chociażby traumatyzujące doznania, rodzaju śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, trudna choroba i dużo innych.

Gdy przybywa jesień przyda się lampa na niepogodę

jesień
Author: frucht1991
Source: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie, że o wiele fajniej się czujemy, gdy jest ciepło i grzeje słońce niż wtedy, kiedy leje deszcz i za oknem jest chłodno i ciemno. Z tego powodu w czasie jesieni i zimy wyjeżdżamy na wczasy do ciepłych krajów. Ale nie zawsze mamy na to pieniądze. Sporo osób idzie raz na jakiś czas na solarium, by odrobinę się pobudzić i poczuć lepiej. Terapia światłem, jest bardzo rozpowszechnionym sposobem leczenia nie jedynie sezonowego przygnębienia, ale też stanów depresyjnych.