choroby

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).

Dowiadujemy się jakie usługi polepszają komfort życia

Niejednokrotnie wielu z nas doświadcza kłopotów zdrowotnych, które nie są dla nas bezpośrednim zagrożeniem, jednakże są niesłychanie męczące. Do niniejszych niedogodności należą problemy z wagą, alergie, bóle oraz inne schorzenia, jakie niezmiernie negatywnie wpływają na wygodę naszego życia na co dzień.

Cierpisz na choroby dróg oddechowych? Dowiedz się czy lepiej w twoim przypadku spisze się inhalator czy nebulizator

Kiedy dusza choruje
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Schorzenia układu oddechowego są obecnie coraz bardziej nagminne. Wynika to niewątpliwie ze spotęgowania zanieczyszczeń, w głównej mierze w odniesieniu do ludzi, którzy zamieszkują centra miejscowości. Na dolegliwości może mieć także palenie papierosów, nie tylko czynne, lecz też bierne, pomimo pozorów znacznie bardziej niekorzystne dla naszych płuc.

Powrót do całkowitej sprawności po chorobie – na jakie rozwiązania dobrze jest się dzisiaj rzeczywiście zdecydować?

chirurg ortopeda
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Choroba to zawsze trudny okres, bez względu na to, z jakim schorzeniem się walczy. Bardzo problematyczne są przede wszystkim urazy w efekcie których pacjent jest unieruchomiony lub nie ma możliwości sprawnie się poruszać. Na szczęście, obecnie medycyna prezentuje naprawdę świetny poziom, dzięki czemu powracanie do całkowitej sprawności jest zdecydowanie prostsze.

Współczesna medycyna – jakie są jej najistotniejsze osiągnięcia, które ratują ludzkie życie oraz zdrowie?

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej
Author: Future PR
Source: Future PR
Medycyna w ciągu ostatnich lat znakomicie się rozwinęła. Dużo chorób, jakie jeszcze niedawno były niewyleczalne, dzisiaj nie stanowi już większego zagrożenia bądź zostały kategorycznie wyeliminowane przez szczepionki i skuteczne lekarstwa.

W jaki sposób można skutecznie uzdrawiać depresję za pośrednictwem światłoterapii?

światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób zmaga się dziś z depresją, problem ten dotyczy zarówno kobiet jak również mężczyzn, młodszych i starszych. Depresja może być wywołana przez niemało przeróżnych przyczyn, niekiedy niesłychanie poważnych, takich jak chociażby traumatyczne przeżycia, typu śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, przykra choroba i niemało innych.

Genetyczne badania to niezwykle istotna sprawa

Badania loabolatoryjne
Author: Abd allah Foteih
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy wiemy, że za odbicie w lustrze odpowiadają nasze geny, a dokładniej geny matki i ojca, które złączyły się w nasze wyjątkowe DNA. Choć nie jest to zbyt precyzyjna definicja, to ogółem właśnie na tym, to polega. Jednak zdarza się, że maluchy rodzą się z poważnymi wadami genetycznymi. Sporo tęgich głów myśli o tym jak takich genetycznych komplikacji można uniknąć. Jeżeli chcielibyśmy dowiedzieć się czegokolwiek na temat genetyki, dobrze pójść do poradnia genetyczna.

Jak odnaleźć dobrego urologa

lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Przyjęło się twierdzić, że urolog to specjalista od męskich chorób. Być może dlatego tak jest, że rzeczywiście częściej pacjentami urologicznych poradni są panowie. Lecz sama urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się budową, funkcjonowaniem i rozwiązywaniem problemów układu moczowo-płciowego. Rozpoznaje i leczy na przykład takie schorzenia jak występowanie stanów zapalnych, nietrzymanie moczu, infekcje, impotencja, stany nowotworowe albo dysfunkcje narządów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza moczowego, prostaty lub nerek.

Pages