choroby

Nietrzymanie moczu pokonaj problem?

kobieta
Author: ierdnall
Source: http://www.flickr.com
Kobiety uważają, iż nietrzymanie moczu to częsty występujący objaw upływu lat i trzeba się z nim pogodzić. Wstyd i strach zwyciężają nad rozumem. Niestety, takie podejście niewątpliwie prowadzi do dramatycznych niekiedy sytuacji: utraty pracy, wyobcowania, a czasem nawet depresji. A przecież nietrzymanie moczu można leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłoszenie się do lekarza. Może to być lekarz rodzinny, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę dalej – do ginekologa lub od razu do urologa.

Jak odnaleźć dobrego urologa

lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Panuje przekonanie, że urolog jest specjalistą od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że rzeczywiście częściej pacjentami urologicznych poradni stają się panowie. Ale urologia to dziedzina medycyny zajmująca się budową, funkcjonowaniem i problemami narządów moczowo-płciowych. Diagnozuje i będzie leczył między innymi takie schorzenia jak występowanie stanów zapalnych, nietrzymanie moczu, infekcje, impotencja, nowotwory albo zaburzenia funkcji narządów moczowo-płciowych, między innymi pęcherza, męskich narządów płciowych lub nerek.

Genetyczne badania to niezwykle istotna sprawa

Badania loabolatoryjne
Author: Abd allah Foteih
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy wiemy, że za to jak wyglądamy odpowiadają nasze geny, a konkretnie geny mamy i taty, które złączyły się w nasze niepowtarzalne DNA. Chociaż nie jest to książkowa definicja, to ogółem właśnie na tym, to polega. Ale zdarza się, że maluchy rodzą się z różnymi wadami genetycznymi. Wiele ludzi zastanawia się, czy takich genetycznych mutacji można byłoby uniknąć. Jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś na temat genetyki, warto udać się do poradnia genetyczna.

Współczesna medycyna – jakie są jej najistotniejsze osiągnięcia, które ratują ludzkie życie oraz zdrowie?

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej
Author: Future PR
Source: Future PR
Medycyna w czasie ostatnich lat doskonale się rozwinęła. Wiele chorób, jakie jeszcze do niedawna były niewyleczalne, teraz nie stanowi już większego zagrożenia bądź zostały całkowicie wyeliminowane przez szczepionki oraz bezpieczne lekarstwa.

Powrót do całkowitej sprawności po chorobie – na jakie rozwiązania dobrze jest się dzisiaj rzeczywiście zdecydować?

chirurg ortopeda
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Choroba to zawsze kłopotliwy okres, bez względu na to, z jakim schorzeniem się walczy. Bardzo problematyczne są przeważnie urazy w efekcie których pacjent jest unieruchomiony bądź nie ma możliwości sprawnie się poruszać. Na szczęście, obecnie medycyna prezentuje faktycznie wysoki poziom, dzięki czemu powracanie do pełnej sprawności jest o wiele prostsze.

Woda Jana jest wodą leczniczą, jaka wykorzystywana jest w szczególności do kurowania nerek

woda
Source: pixabay.com
W tym momencie coraz więcej osób zmaga się z różnorodnymi problemami. Jest to przygnębiająca wiadomość, szczególnie dla ludzi młodych, albowiem kłopot ten dotyczy coraz młodszego pokolenia.

Podpowiadamy jak odnaleźć profesjonalnego okulistę

Osoba w okularach korekcyjnych
Author: Ryan Hickox
Source: http://www.flickr.com
Kiedy zauważysz jakiekolwiek zmiany w sposobie widzenia, wtedy bez wątpienia jak najszybciej powinieneś udać się do okulisty. Wzrok jest na tyle cenny, że powinniśmy o niego bardzo dbać. Dużo osób niestety bagatelizuje pierwsze oznaki, a takie zaniedbane wady wzroku mogą sprawić, że będziesz borykać się ze znacznie poważniejszymi kłopotami.

Pages