medycyna

Korzystajmy z naturalnych metod, by długo cieszyć się zdrowiem. Jest wiele takich metod

sklep z herbatą
Author: ESSIAC®
Source: ESSIAC®
Zawsze, czy cieszymy się dobrym zdrowiem czy wręcz przeciwnie-cierpimy na jakieś dolegliwości, powinniśmy zaufać naturze i spróbować się kurować za pomocą naturalnych sposobów. Naturalna medycyna proponuje wiele interesujących sposobów, niektóre są znane każdemu z nas, inne zupełnie obce i być może dziwaczne, ale także skuteczne. Czasem jednak nie trzeba wcale sięgać tak daleko, bo rozwiązanie kryje się tuż za rogiem. Wystarczyzastanowić się co znajduje się w naszej kuchni, jaką mamy herbatę? Może brakować nam rodzajów herbat zawierających bogactwo składników odżywczych. Mamy więc herbatę czarną i zieloną, ale nie mamy białej herbaty.

W jaki sposób dobrać należyty gabinet lekarski dla młodej matki

ginekolog
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com
Nie jesteśmy społeczeństwem bardzo dbającym o własne zdrowie, do lekarzy chodzimy rzadko. Rzecz jasna większa część z nas w pierwszym momencie powie, iż jest to wina niedofinansowania służby zdrowia, i w pewnej części będzie to prawda - mało kto posiada na tyle cierpliwości by czekać na najprostsze badanie parę miesięcy czy rok. Nie jest to zresztą tylko sprawa braku środków w publicznym woreczku z inskrypcją "zdrowie" ale też nierzadko niewystarczająca liczba fachowców, a zatem kwestia edukacji.

Badania ultradźwiękowe są w całości bezpieczne

badanie
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Ważną rolę w diagnostyce mają badania nieniszczące

Jeśli jakiś produkt brany będzie do badań pragniemy posiadać gwarancję, że nic się z nim nie będzie działo, że powróci on do nas w stanie nienaruszonym oraz będzie można jeszcze z niego skorzystać, lub zastosować go do ponownego wykonania badań.

Jagody z dalekich stron

jagody acai
Author: Matt Lavin
Source: www.flickr.com
Długie, pogodne życie to wieczne marzenie każdego człowieka. Od zarania dziejów pojawiało się w bajkach i legendach, których bohaterowie przeczesywali góry i doliny z nadzieją odnalezienia źródła wody, która mogła zapewnić wieczną młodość i zdrowie. Obecnie postęp wiedzy medycznej w dużym stopniu nas przybliżył do spełnienia tego pragnienia.

W jaki sposób właściwie urządzić nasz gabinet medyczny?

gabinet lekarski
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas wyjątkowo doskonale wie, że zdrowie jest jedną z najogromniejszych wartości, którymi może rozporządzać człowiek w czasie swojego życia. Jego posiadanie pozwala nam bezproblemowo funkcjonować w otaczających nas warunkach rzeczywistości, na czym w najwyższym stopniu nam zależy. Zauważyć tymczasem możemy, że jest ono w pewnej mierze wyczerpywanym dobrem, skutkiem tego nasza troska o jego kondycję jest jak w najwyższym stopniu wskazana.

Z jakiego powodu łysienie jest tag ogromnym problemem dla wielu ludzi, jakie są jego najważniejsze powody występowania.

szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com
Pomijając drobne wyjątki każdemu chyba z nas będzie się marzyć na głowie jakaś ładna fryzura, bez niepożądanych łysin lub zakoli. Jednak nie każdy to dostanie, ponieważ wypadanie włosów jest często występującym problemem, dotykającym sporą część naszego społeczeństwa.

Czym są badania prenatalne i z jakiego powodu charakteryzują się obecnie tak dużym zainteresowaniem?

ciąża
Author: kjg photos (Kristin Jona)
Source: http://www.flickr.com
Kobiety w ciąży starają się najczęściej możliwie jak najlepiej troszczyć się o swoje zdrowie, jako że mają świadomość tego, że ich wybory wpływają na zdrowie dziecka, a ono dla każdej matki jest najważniejsze. Czasami jednakże nie wszystko jest zależne od rodziców. Bywa, że dziecko ma wady rozwojowe. Ich zdiagnozowanie umożliwiają właśnie badania prenatalne, które obecnie cieszą się dość dużą popularnością. Dlaczego?

Pages