Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/mojeezo.pl/includes/menu.inc).

Cierpisz na choroby dróg oddechowych? Dowiedz się czy lepiej w twoim przypadku spisze się inhalator czy nebulizator

Choroby układu oddechowego są obecnie coraz bardziej powszechne. Wynika to na pewno ze wzrostu zanieczyszczeń, szczególnie w odniesieniu do osób, które zamieszkują centra miast. Na choroby może mieć także palenie papierosów, nie tylko czynne, ale też bierne, na przekór pozorom dużo bardziej niekorzystne dla naszych płuc.
inhalator
Author: Thomas Widmann
Source: http://www.flickr.com
Częstokrotnie niedomagania przybierają na sile oraz wymagane jest zastosowanie właściwych medykamentów, podawanych przez specjalne sprzęty rodzaju inhalatory czy nebulizatory. Czym się różnią oraz w jaki sposób trzeba ich używać?inhalator siateczkowy polecany jest przede wszystkim przy lżejszych przypadłościach, między innymi alergiach albo astmie nie powodującej zbyt silnych objawów. Urządzenie umożliwia podać medykament z miejsca do dróg oddechowych – wystarczy przesunąć dźwigienkę, by naładować lekarstwo, otworzyć usta wypuszczając z nich powietrze, włożyć do nich inhalator i biorąc głęboki wdech wcisnąć właściwy przycisk. Powinno się zatrzymać powietrze w płucach na kilka sekund, by specyfik zdążył się osadzić, przynosząc pożądaną ulgę. Najlepiej sprawdzają się inhalatory kieszonkowe, jakie można zabrać ze sobą i do pracy, i na wyjazd. Jeżeli dolegliwość ma męczący przebieg, korzystniejszy będzie nebulizator - nebulizator. To również inhalator, ale pneumatyczny bądź ciśnieniowy, jaki nie wymaga na pacjencie koordynacji oddechu z wpuszczeniem leku. Z tego powodu jest dużo prostszy w użytkowaniu i umożliwia zastosowanie go u malutkich dzieci czy u osób w starszym wieku, z którymi czasami niełatwo jest się dogadać. Nebulizatory zaopatrzone są w ustniki lub maski, które przykłada się do ust albo szczelnie je obejmuje, a potem uruchamia urządzenie spokojnie oddychając aż do momentu całkowitego wykorzystania leku znajdującego się wcześniej w pojemniku. Po zastosowaniu należy pieczołowicie umyć wszystkie części nebulizatora, aby nie zbierały się na nim bakterie.ciśnieniomierz
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Sprzęty medyczne (zobacz leseroterapia punktowa) niezbędne w domu to nie wyłącznie inhalatory, warto jest również wyposażyć się w Omron ciśnieniomierze, szczególnie jeśli ktoś z członków twojej rodziny ma problemy z ciśnieniem. Powinno się brać takie urządzenia w każdą podróż, tym bardziej, że w większości typów samochodów, w tym w Volkswagen Bora, są specjalne schowki, w których będą bezpieczne, a nigdy nie można być pewnym, kiedy mogą okazać się konieczne - zobacz tu.