zabieg

Laserowa korekcja wzroku: mity oraz fakty

wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Wady wzroku dotyczą już prawie połowy Polaków. Pragniesz na zawsze ściągnąć binokle czy soczewki kontaktowe? Laserowa korekta wzroku naprawia oczy i przywraca pełną ostrość widzenia. Wady wzroku robią się coraz bardziej powszechną dolegliwością dzisiejszej cywilizacji. Okuliści alarmują, iż już prawie jedna druga Polaków cierpi na różnego typu wady wzroku. Wielu z nich fantazjuje o tym, ażeby pozbyć się binokli albo soczewek kontaktowych i móc widzieć wszystko w pełnej ostrości. Obecnie możliwość zupełnego pozbycia się wady wzroku zapewnia jedynie laserowa korekcja wzroku.

Podstawowe wiadomości na temat operacji usunięcia zaćmy o których powinien wiedzieć każdy bez wyjątku chory.

pacjent
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Każda bez wyjątku osoba, która cierpi na kataraktę musi dbać o to, by poddać się stosownemu leczeniu. Najczęściej jest to zabieg operacyjny. Dlatego, należy również regularnie utrzymywać kontakt z lekarzem albowiem będzie się zawsze dobrze doinformowanym. W końcu, istnieją podstawowe wiadomości na temat operacji usunięcia zaćmy o jakich musi wiedzieć każdy bez wyjątku pacjent. I to okulista prowadzący musi o tym informować. Sam zabieg teraz przeprowadzany jest za pomocą nowatorskiej metody, jest bezbolesny i trwa dosłownie kilka minut.

Z czego wykonywany jest wszczep dentystyczny i czy zabieg jego wstawienia okazuje się być przykry?

Dziewczyna w parku
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś osobą, jaka chowana została w wariant tzw. bezstresowy, zatem rodzice gwarantowali Ci tysiące różnorodnych misków, jakimi nie miałeś czasu się bawić, ponieważ zawsze miałeś w dłoni jakiś słodki kąsek, to prawdopodobnie zostałeś wielokrotnym gościem u dentysty.


Jeżeli dodatkowo w życiu dojrzałym dalej postępowałeś w analogiczny, niewłaściwy wszakże wariant, to być może pojawi się sytuacja, kiedy zamiast uzębienia będziesz co jakiś czas myć swe sztuczne uzębienie.

Antykoncepcja ma niezwykle duże znaczenie w życiu każdej dorosłej kobiety

przychodnia
Author: Nanimo
Source: http://www.flickr.com
Chociaż tak faktycznie dotyczy obu płci, to jednakże dotychczas ochrona przed nieplanowaną ciążą była gwarantowana szczególnie z inicjatywy kobiet.


Bywa tak najpewniej z tej przyczyny, iż bardzo duża liczba środków antykoncepcyjnych jest przeznaczonych do używania przez kobiety.

Idealna skóra po zabiegu

ABC zabiegów wolumetrycznych
Author: 123rf
Source: 123rf
Możemy dbać o siebie na różne sposoby. Medycyna estetyczna zapewnia nam coraz ciekawsze rozwiązania problemów związanych z defektami urody. Nieinwazyjnie i bez bólu? Teraz to możliwe. Istnieje wiele zabiegów korygujących twarz i sylwetkę, odbywających się bez cięć czy szwów. Likwidacja zmarszczek, wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego oraz usuwanie nieestetycznych zmian występujących na skórze, to warte swej ceny inwestycje w piękno.

Co to jest chirurgia szczękowa oraz które zabiegi wykonuje chirurg o specjalności chirurgii twarzowo-szczękowej?

janpol
Author: Erik Charlton
Source: http://www.flickr.com
Specjalność chirurgia szczękowo-twarzowa jest to dziedzina medycyny, jaka łączy z sobą fragmenty chirurgii plastycznej i chirurgii stomatologicznej, onkologii oraz ogólnej medycyny.

Pages