zabieg

Jak przebiega operacja na Haluksy oraz w jakim momencie jest ona konieczna?

lekarz przed operacją
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Teraz mnóstwo osób boryka się z takimi schorzeniami, jak przykładowo zespół cieśni nadgarstka czy też paluch koślawy. W poniektórych przypadkach, tych bardziej zaawansowanych bezsprzecznie potrzebna jest operacja. Jeżeli zmiany zwyrodnieniowe stopy są na tyle zaawansowane i na tyle rozwinięte, iż ograniczają nam swobodne chodzenie to w takim wypadku powinno się poddać się profesjonalnej operacji na Haluksy. Naturalnie zanim przystąpi się do operacji na paluch koślawy wypada przebyć serię badań, i także wykonać zdjęcia rentgenowskie. Dopiero po takim przygotowaniu można poddać się operacji. A jak wygląda operacja?

Idealna skóra po zabiegu

ABC zabiegów wolumetrycznych
Author: 123rf
Source: 123rf
Możemy troszczyć się o swoje ciało na różne sposoby. Medycyna estetyczna gwarantuje nam coraz większy zakres możliwości poprawiania niedociągnięć natury. Bezoperacyjnie i bez bólu? W końcu to możliwe. Proponowany jest nam wiele zabiegów poprawiających urodę, przeprowadzanych bez cięć i szwów. Wygładzanie rysów twarzy, wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego oraz usuwanie nieestetycznych ”intruzów” występujących na skórze, to warte swej ceny inwestycje w lepsze samopoczucie.

Popularne i działające zabiegi kosmetyczne - mezoterapia oraz lifting twarzy

Author: UNIDENT UNION Dental Spa
Mnogość kobiet korzysta obecnie z szerokiej gamy przeróżnych zabiegów kosmetycznych, których głównym celem jest oczywiście poprawa urody i usunięcie jej niedoskonałości. Przeglądając ofertę gabinetów kosmetycznych możemy natknąć się dziś na faktycznie dużo rozlicznych zabiegów. Jednym z nich jest na przykład lifting twarzy.

Jakie zabiegi zwrócą nam całkowitą sprawność kolana?

operacja
Author: Zdenko Zivkovic
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas niesłychanie dobrze wie, że solidne zdrowie to niewątpliwie wartość, która jest warta każdych środków pieniężnych. O jego wielgachnym znaczeniu dla naszego funkcjonowania dowiadujemy się przede wszystkim wówczas, gdy niektóre części naszego organizmu nie zawsze funkcjonują tak jak tego potrzebujemy. Powody takiej sytuacji bywają niesłychanie wielorakie. Wiele z nich spowodowane jest chorobami, ale również urazami mechanicznymi bądź wadami genetycznymi.

Podstawowe wiadomości na temat operacji usunięcia zaćmy o których powinien wiedzieć każdy bez wyjątku chory.

pacjent
Author: Ninian Reid
Source: http://www.flickr.com
Każda bez wyjątku osoba, która cierpi na zaćmę musi zadbać o to, żeby poddawać się właściwemu leczeniu. Często jest to leczenie operacyjne. W związku z tym, trzeba także regularnie kontaktować się z lekarzem albowiem będzie się zawsze jak najdokładniej doinformowanym. W końcu, istnieją podstawowe informacje na temat zabiegów usunięcia katarakty o których musi wiedzieć każdy chory. I to lekarz prowadzący ma obowiązek o tym poinformować. Sam zabieg w chwili obecnej przeprowadzany jest za pomocą nowoczesnej metody, nie jest inwazyjny oraz potrwa dokładnie parę minut.

Na dzień dzisiejszy problem niepłodności dotyczy około 1,2-1,5 mln par w naszym kraju, daje to mniej więcej 30 tys. par rocznie

in vitro śląsk
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
W Polsce ma swoją siedzibę kilkadziesiąt klinik zajmujących się przeprowadzaniem zapłodnienia pozaustrojowego. Pary które zdecydują się na ten typ zapłodnienia mają więc w czym wybierać.

Laserowa korekcja wzroku: mity oraz fakty

wzrok
Author: JZO
Source: JZO
Wady oczu dotyczą już niemal połowy Polaków. Pragniesz na zawsze ściągnąć binokle albo soczewki kontaktowe? Laserowa korekcja wzroku naprawia wzrok i przywraca pełną ostrość widzenia. Wady wzroku stają się coraz to bardziej rozpowszechnioną niedyspozycją współczesnej cywilizacji. Lekarze okuliści alarmują, że już nieomal połowa Polaków cierpi na krótkowzroczność. Wielu z nich fantazjuje o tym, ażeby pozbyć się binokli czy szkieł kontaktowych oraz zdołać zauważać wszystko w pełnej ostrości. Współcześnie możliwość całkowitego pozbycia się wady wzroku zapewnia wyłącznie laserowa korekcja wzroku.

Pages